Aktuality

Horu Matky Boží rozezněly hlasy Boni pueri

V Den české státnosti zazněl slavnostní koncert Boni pueri na Hoře Matky Boží. Sbor v kostele Nanebevzetí Pany Marie doprovodila Komorní filharmonie Pardubice za řízení dirigenta Marka Štilce. Zazněly skladby evropských mistrů a také české lidové písně v krásných úpravách. Většinu skladeb si budou moci lidé poslechnout ještě do konce tohoto roku, kdy vyjde nové profilové CD Boni pueri. Křtít ho budou „dobří chlapci“ v Evropském parlamentu v Bruselu.

Ve druhé části koncertu si posluchači mohli v podání sólisty Boni pueri a britské sopranistky Christiny Johnston vyslechnout skladbu You and Me, která zahájila XXIX. olympijské hry v Pekingu a měla v tomto obsazení premiéru v Šanghaji, kde Boni pueri vystoupili u příležitosti státní návštěvy českého prezidentského páru v Číně.

„Pro Králíky je takový koncert vždy velkou událostí. Stále ještě máme v paměti krásné provedení díla J. K. Vaňhala a i dnešní koncert v nás zanechal úžasné dojmy. Boni pueri jsou pojem a jsme moc rádi, že na tomto poutním místě zazpívali právě v den sv. Václava,“ řekl místostarosta obce Mgr. Martin Hejkrlík.

Diváci si vytleskali i dva přídavky. Poděkování se dostalo sboru také od rektora duchovní správy P. ICLic. Karla Moravce, který v závěru vyzval posluchače ke společnému zpěvu svatováclavského chorálu.

hora matky boží 2hora matky boží 3hora matky boží 1hora matky boží 19hora matky boží 4hora matky boží 5hora matky boží 6hora matky boží 7hora matky boží 8hora matky boží 9hora matky boží 10hora matky boží 18 hora matky boží 17 hora matky boží 16 hora matky boží 15 hora matky boží 14 hora matky boží 13 hora matky boží 12 hora matky boží 11

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI