Aktuality

Japonští hosté Boni pueri nahlédli pod pokličku českého školství

The Little Singers of Hyogo Inami konceroval v poslední den své návštěvy v České republice v Základní škole a Mateřské škole, Smidary. Žáci tamní školy připravili pro japonské sboristy velkolepé přivítání a ve svém projektovém dni se jim snažili přiblížit české velikonoční tradice.
Hned v úvodu přivítali sbor z Inami v českém kroji – chlebem a solí. Japonští zpěváci představili žákům nejen japonské lidové písně, ale i tradiční japonské hudební nástroje. Po koncertě bylo dostatek času na dotazy a prohlídku tříd. Japonské děti byly svědky pletení pomlázky, malování velikonočních vajíček a ochutnaly i vynikající staročeské koláčky. Navzájem si pak s českými dětmi vyměnily drobné dárky.
„Pro nás bylo opravdu velkou ctí, že japonský sbormistr Tsubakino přijal pozvání právě naší školy. Bylo to opravdu krásné a milé setkání a naši žáci byli srdečností našich hostů doslova nadšeni. Velkou radost nám udělaly dopisy od japonských dětí, v nichž nám vyjadřují vřelé díky,“ řekla ředitelka školy Hana Musílková.
„V České republice jsem již potřetí, miluju Čechy, jsou skvělí! Děkujeme Boni pueri za to, jak se o nás starali, Čechy jsou mým druhým domovem,“ usmívala se zpěvačka Saori Nishida při odjezdu.
Japonský sbor, který zde zakončil své evropské turné, odcestoval v odpoledních hodinách do Vídně.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI