Aktuality

Kaple Betlémská přinesla posluchačům krásné vánoční melodie

Jedna z koncertních sestav Českého chlapeckého sboru Boni pueri vystoupila za doprovodu Komorního orchestru Quattro za řízení dirigenta Marka Štilce v krásném prostoru kaple Betlémské na Starém Městě v Praze. Sólistkou večera byla mezzosopranistka Andrea Kalivodová. Koncert, který pořádala děkanka fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze  ve spolupráci s ředitelstvím společnosti SKANSKA, byl určen pro akademickou obec, projektanty a nejlepší studenty fakulty.

„V kapli Betlémské, na tomto krásném historickém místě, jsme zpívali letos již několikrát. Je to nejen úžasný exkurz hudební, ale také historický. Některé skladby jsme provedli s mezzosopranistkou Andreou Kalivodovou a směs vánočních koled pro orchestr a Boni pueri upravila přední česká hudební skladatelka Sylvie Bodorová, která byla na koncertě i osobně přítomna,“ řekla Hana Musílková, zástupkyně ředitele Boni pueri.

Velký aplaus sklidil také nejmladší člen hlavního sboru Boni pueri, který doslova zazářil ve svém sólu a vysloužil si nejen potlesk publika, ale také paní Andrey Kalivodové a pana dirigenta.

kaple 8kaple 6kaple 2kaple 5kaple 4kaple 3kaple 1kaple 7

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI