Aktuality

Kostel sv. Šimona a Judy rozsvítí v evropské premiéře Hlasy světla

Poslední prázdninové dny „dobrých chlapců“ jsou věnovány přípravě na provedení díla hudebního skladatele Roberta Jíši – Hlasy světla. Boni pueri byli přizváni k unikátnímu 3D projektu, který nemá v celé Evropě obdoby, který zazní v barokním kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze. Půjde zároveň o světovou premiéru stejnojmenné experimentální hudební skladby pro sbor, syntetizátory, komorní symfonický orchestr a sólisty.
„Velmi rádi jsme pozvání skladatele Roberta Jíši přijali, tak hudba je prostě nádherná a kluky zkoušky moc bavily. Do Prahy povezeme na 80 zpěváků ve věku od 10 do 18ti let. Spolu s námi vystoupí i Komorní orchestr Pražských symfoniků, Collegium Floreum, vynikající britská sopranistka Christina Johnston nebo Tam – Tam Orchestra. Celý koncert řídí skvělý dirigent Marek Štryncl, který je k naší velké radosti od roku 2010 také sbormistrem našeho tělesa,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák.
3D projekce se ujal režisér, kameraman, malíř a grafik Miroslav Hrdý, v současné době jeden z mála českých tvůrců, který s 3D úspěšně pracuje. Pro posluchače jsou připraveny 3D brýle. K dispozici budou i speciální 3D klipy, které si posluchači mohou nasadit na své vlastní obroučky dioptrických brýlí.
Pro libreto byly vybrány fragmenty z latinského Requiem. Hlasy světla v symbolech a sedmi částech provedou posluchače od narození až po duchovní a nakonec fyzické „znovuzrození“.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI