Aktuality

Ministerstvo kultury opět podpořilo Boni pueri!

Celoroční činnost Českého chlapeckého sboru Boni pueri podpořilo v jeho činnosti opětovně Ministerstvo kultury České republiky. Dlouhých 26 stojí v pozici uměleckého šéfa dr. Pavel Horák, 16 let funguje i umělecká škola, jejíž je sbor součástí.

„Máme velkou radost, že i letos s námi Ministerstvo kultury počítá a finančně nás podpořilo. Mnozí by mohli říci, že příspěvek není vysoký, my si ho však velmi vážíme, pro nás má svůj nezastupitelný význam. V naší sekci byly podpořeny jen 3 projekty a Boni pueri mezi nimi, jsme v dobré společnosti, “ usmívá se ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Pro letošní rok jsme dopilovali a připravili další z náročných klasicistních děl tentokrát dílo C. Ditterse La liberatrice del popolo fiudaico nella Persia o sia l´Ester. Abychom mohli tak náročné dílo studovat v klidu, potřebujeme dobré finanční zázemí, v té době tolik nekoncertujeme, ale můžeme se zavřít do zkušeben a studovat. Dotaci ministerstva kultury chápeme jako podporu naší práci, uznání kvality sboru a také určitou hrdost na českou sborovou školu, kterou, věřím, naši chlapci vzorně ve světě reprezentují,“ dodal ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Po dlouhých devíti letech podpořilo Boni pueri ministerstvo kultury v roce 2021, 2022 a následně i v loňském roce. Děkujeme!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI