Aktuality

Ministerstvo kultury podpořilo Boni pueri!

Celoroční činnost Českého chlapeckého sboru Boni pueri podpořilo v jeho činnosti Ministerstvo kultury České republiky. Dlouhých 26 stojí v pozici uměleckého šéfa dr. Pavel Horák, 16 let funguje i umělecká škola, jejíž je sbor součástí.

„Po náročných dvou letech jsme se opět na jaře v roce 2022 vrátili plně k naší koncertní činnosti. Mám velkou radost, že kluci vydrželi, byť zpívání online není vůbec vhodné. Zážitek ze živého koncertu ničím nenahradíte. Pro letošní rok jsme dopilovali a připravili další z náročných klasicistních děl Leopolda Hoffmanna, tentokrát Mši sv. Aloise. Abychom mohli tak náročné dílo studovat v klidu, potřebujeme dobré finanční zázemí. Máme velkou radost, že nás i v tomto roce podpořilo Ministerstvo kultury. Velmi si té podpory vážíme, chápeme ji jako podporu naší práci, uznání kvality sboru a také určitou hrdost na českou sborovou školu, kterou, věřím, naši chlapci vzorně ve světě reprezentují. Boni pueri podpořilo ministerstvo kultury v kategorii profesionálních těles,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Po dlouhých devíti letech podpořilo Boni pueri ministerstvo kultury opět v loňském roce. Následně pak znovu pro rok 2022. Děkujeme!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI