Aktuality

Mistr Šporcl točil své první vánoční album s Boni pueri

V hudebním studiu na Kavčích horách točil přední český houslista Pavel Šporcl s kluky z Boni pueri skladby na svoje vánoční CD, které bude doprovázet jejich společné vánoční turné po dvanácti městech České republiky a Slovenska. Společně s nimi zazní na CD i Královská liverpoolská filharmonie, jejíž producent byl ve studiu přítomen. Nahrávka písní a koled, která vyjde v říjnu, pod taktovkou Sebastiana Langa-Lessinga.

„Cédéčko bude unikátní tím, že písně a koledy budou v instrumentální podobě pro sólové housle s doprovodem orchestru, a to ve speciálních aranžích psaných přímo pro mě. Producentem alba je vynikající Jon Cohen. Společně jsme vybrali oblíbené zahraniční vánoční písně jako je Tichá noc, svatá noc nebo Rolničky. Těší mě, že na albu bude i moje nová kompozice Modlitba. A chybět samozřejmě nemůže ani hymna českých Vánoc Narodil se Kristus Pán,“ uvedl Šporcl.

„S Mistrem Šporclem jsme spolupracovali již na platinové desce Kouzelné Vánoce i při natáčení hudby k filmové pohádce Anděl Páně 2 a máme radost, že jsme se znovu potkali. Vánoční turné je výborně připraveno, vystoupíme nejen společně, ale budeme mít i svůj samostatný blok,“ dodal ředitel Boni pueri Pavel Horák.

„Jsem nadšený profesionalitou a kázní kluků, vždyť nejmladším je necelých deset let. Zpívají úžasně a i náš britský producent je spokojený. Jedeme náročné turné, ale s těmito kluky se vůbec nebojím,“ řekl na závěr Pavel Šporcl.

šporcl natáčení vánoce 5 malý šporcl natáčení vánoce 4 malý šporcl natáčení vánoce 3 malý šporcl natáčení vánoce 2 malý šporcl natáčení vánoce 1 malý

 

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI