Aktuality

Na Zeď donátorů byla připevněna jubilejní stá „zlatá cihla Boni pueri“

Přesně 13. února byla na Zeď donátorů Českého chlapeckého sboru Boni pueri připevněna jubilejní stá „zlatá cihla“. Boni pueri už od září díky svému úsilí, ale i za přispění dárců, sídlí v krásných a velkorysých prostorách ve vile v centru Hradce Králové. Projekt „Zlatá cihla Boni pueri“, který u příležitosti 30. výročí sboru vznikl, má pomoci s financováním stavebních úprav ve vile, které plně leží na umělecké škole. Zájemci si mohou zakoupit pískovcovou cihlu za 3000 Kč, jejich jméno bude do ní vytesáno a bude navždy zdobit halu u vchodu do hlavní zkušebny! Každá další cihla se tak stává symbolem nové etapy Českého chlapeckého sboru Boni pueri.
Projekt podpořili nejen rodiče a prarodiče zpěváků, ale i některé místní firmy. Svou cihličku má na zdi i japonská agentura Ars Tokyo z Japonska, se kterou Boni pueri již léta úspěšné spolupracují.
„Je mi ctí podpořit Boni pueri. Je to skvělý nápad. My už tady za mnoho let nebudeme, ale jsou tu naši synové a vnuci, kteří budou s hrdostí moci své předky na Zdi donátorů najít,“ řekl 1. náměstek primátora Hradce Králové Ing. Martin Soukup, jehož „zlaté cihly“ také zdobí přístupovou halu Boni pueri.
Cihly, které jsou vyrobeny z kvalitního pískovce, vyrábí pro sbor firma Kámen Ostroměř.

> Videoklip

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI