Aktuality

O novém hitu v podání Boni pueri, který zaplavil Jižní Koreu, píše Mladá fronta Dnes

Jihokorejská produkce poslala na televizní obrazovky nový několikadílný seriál. K hudební spolupráci oslovila Český chlapecký sbor Boni pueri a skladby v jejich podání doslova přes noc zaplavily internet a staly se hitem.  Seriál Chicago Typewriter z třicátých let minulého století, vysílaný v hlavním čase dvakrát v týdnu, popisuje příběh spisovatelů žijících pod japonskou nadvládou. Postupně se reinkarnují do současnosti jako nejprodávanější spisovatel a jeho fanoušek.

„Na začátku stála spolupráce s předním českým hitmakerem Zdeňkem Bartákem. S jeho týmem jsme muziku natočili na Kavčích horách a máme velkou radost, že jsou skladby tak úspěšné. Snažíme se otevírat chlapcům cestu k různým žánrům, a tak není divu, že před měsícem jsme provedli nádherné dílo Jana Václava Stamice Missa solemnis s mannheimským orchestrem či Mahlerovu 3. symfonii a mezitím se zrodila ve studiu i tahle krásná muzika z úplně jiné oblasti. Myslíme si, že tak to má být, hudba je jen dobrá, nebo špatná,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák, který byl nedávno za svoji činnost oceněn prestižní Cenou Ferdinanda Vacha. V těchto dnech vychází v Soulu soundtrack a skladby se šíří po sociálních sítích rychlostí blesku.

Na samotné natáčení v pražském studiu dohlíželi Korejci osobně. Boni pueri nejsou v Jižní Koreji neznámým pojmem. Od roku 2010 zde v prosinci vždy několik týdnů koncertují pravidelně a rádi se sem vracejí. Vůbec Asie patří mezi velké fanoušky tohoto chlapeckého sboru, který vyprodá i Národní divadlo v Pekingu, Oriental Art Center v Šanghaji či tokijskou Katedrálu Panny Marie.

Boni pueri patří k tělesům, za nimiž krásné projekty přicházejí samy. Letošní, již 35. sezónu, oslavili pětitýdenním turné po Japonsku, kde koncertovali na souši i na zámořské lodi, vycestovali také do Jižní Koreje a koncertovali v největších sálech Číny. Natočili také hudbu k filmové pohádce Anděl Páně a ještě letos je čeká koncertní turné do Francie. Závěr roku bude již tradičně patřit jihokorejskému turné.

článek MfDnes Korejský song Chocago Typewriter malý

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI