Aktuality

Oslavy Dne učitelů zahájili Boni pueri

Český chlapecký sbor Boni pueri dnes vystoupil na přátelském setkání učitelů, kteří působili na školách v Hradci Králové. Ti se sešli u příležitosti oslav Dne učitelů. Na přání pořadatelů zazněly za řízení ředitele Boni pueri Pavla Horáka a klavírního doprovodu Roberta Fuchse skladby Ave Maria, Te Deum, Hallelujah, díla Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Jako přídavek byla symbolicky zvolena Óda na radost Ludwiga van Beethovena.
„Byl to pro nás všechny ohromný zážitek, moc Vám, chlapci, děkujeme, bylo to nádherné,“ zaznělo z úst organizátorů celé hezké akce.
Slovem prováděla zástupkyně ředitele umělecké školy Boni pueri Hana Musílková. Pedagogové byli výkonem Boni pueri nadšeni. Ovacemi vestoje odměnili i dlouholetou úspěšnou práci ředitele Boni pueri Pavla Horáka, který u sboru působí již 27 let. Na závěr posluchači povstali a doprovodili zpěváky dlouhotrvajícím potleskem.
Den učitelů, který připadá v České republice na 28. března, je také dnem, kdy ministr školství uděluje nejvyšší vyznamenání ve svém resortu. V roce 2009 obdržel toto ocenění – Stříbrnou medaili 1. stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za dlouholetou pedagogickou a uměleckou činnost právě ředitel Boni pueri dr. Pavel Horák.

> Fotografie z koncertu

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI