Aktuality

Pardubický kraj vítal Boni pueri a jejich japonské přátele

Na přelomu března a dubna přicestoval do Hradce Králové Dětský pěvecký sbor z japonského města Inami. Společné jednání o další spolupráci pak vedli v Hotelu U královny Elišky ředitelé a sbormistři Českého chlapeckého sboru Boni pueri a The Little Singers of Hyogo Inami Pavel Horák a Nobuhito Tsubakino.
V úterý 1. dubna se konal slavnostní koncert na Zámku Pardubice, který pořádal Pardubický kraj pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Pernicové. Na koncertě, který nesl název Jarní koncert napříč kontinenty Evropa – Asie představila obě tělesa své národní písně a také společné skladby. Japonské děti pak ještě seznámily návštěvníky s tradičními japonskými hudebními nástroji. Nadšení posluchači, kteří do posledního místa zaplnili Rytířský sál zámku, odměnili sbory několikaminutovým potleskem vestoje.
„Jsou to naši dlouholetí přátelé. Při turné po Japonsku se vždy moc rádi potkáváme, byli jsme, přestože to v Japonsku není běžné, i v jejich rodinách. Chtěli jsme jim jejich pohostinnost oplatit, a proto jsme připravili pro naše hosty opravdu zajímavý program,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák.
„Kromě koncertů mohli naši přátelé obdivovat i památky Prahy, projeli se ve Slatiňanech v kočárech, zatančili si s folklorním souborem Formani a prohlédli si i naše domovské město Hradec Králové,“doplnil produkční Boni pueri Jaroslav Šlais.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16) picture (17) picture (18) picture (19) picture (20) picture (21)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI