Aktuality

Po Japonsku koncertují Boni pueri již popáté v Jižní Koreji

Jedna z koncertních sestav Českého chlapeckého sboru Boni pueri pod vedení sbormistra Jaroslava Šlaise odcestovala po svém fantastickém úspěchu v Japonsku do Jižní Koreje. Zpěváci vystoupí v ohromných koncertních sálech pro několik tisíc posluchačů. Do Jižní Koreje se vracejí již popáté.
„Do Jižní Koreje se vždy rádi vracíme a máme radost, že se naše koncerty tak líbí. Korea je velmi zajímavá země s vnímavými posluchači, kteří muzice opravdu rozumějí. Korejci také velmi dbají na vzdělání svých dětí a studovat na dobré střední nebo vysoké škole patří k největší prestiži ve společnosti. Moc se těšíme i na vánoční svátky, které zde strávíme. Máme pochopitelně i připravené dárky, které budou rozhodně pro kluky překvapením,“ říká sbormistr Jaroslav Šlais.
Kromě klasické hudby připravili zpěváci pro posluchače také světové evergeeny, které doplnili zajímavou choreografií i novými kostýmy. Na klavír je doprovází vynikající klavíristka Jitka Fowler Fraňková, která s Boni pueri spolupracuje již od roku 2010. V Koreji stráví tato koncertní sestava také Štědrý den, kdy pro chlapce připravili korejští pořadatelé zajímavý program.
Do České republiky se „dobří chlapci“ vrátí v pátek 29. prosince. Jak chlapci prožívali pětitýdenní zajímavé asijské turné si můžete poslechnout v přímém přenosu Českého rozhlasu Hradec Králové v pondělí 30. prosince v 8:35.

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI