Aktuality

Přípravná oddělení Boni pueri rozsvítila svíčku na adventním věnci na sloupenském zámku!

Pro letošní adventní čas přišlo pro naše přípravná oddělení milé pozvání. Tentokrát jsme symbolicky zapálili svíčku v krásných prostorách zámku ve Sloupně. Vystoupila všechna přípravná oddělení Boni pueri.

Nejmladší Pueráčci zazpívali písničky o zimě za řízení své sbormistryně Hany Musílkové. Byli nadšení z ohromného potlesku a pódium bylo opravdu jejich. Stejně tak si své vystoupení užili i kluci z Pueri primi se sbormistryní Marcelou Říčanovou, Pueri novi řídil sbormistr František Novák. Přípravky doprovázely klavíristky Tereza Špuláková a Miriam Puklová. Velkou měrou se na přípravě a organizaci koncertu podíleli i další učitelé – Markéta Fadrná, Milan Slabý, Ondřej Hrnčíř, Hana Roubalová a Pavel Musílek, který také celé krásné odpoledne zdokumentoval.

Pro mnoho chlapců to byl první opravdový koncert. Zázářili pak všichni sólisté, zvlášť z oddělení Pueráček, kteří si s velkou odpovědností zazpívali s absolventem Boni pueri a sloupenským rodákem Lukášem Přibylem.

„V Boni pueri jsem zpíval mnoho let a moc rád na to období vzpomínám. Zpívat malými sólisty, kteří mimochodem byli opravdu výborní, byl pro mne krásný návrat do dětství,“ usmíval se po koncertě Lukáš Přibyl.

„Bylo nám velkým potěšením vystoupit v krásných prostorách sloupenského zámku, který obec neuvěřitelně opravila a stále se snaží vrátit ho mezi zajímavé kulturní památky. Místní zámek na 1. adventní neděli byl vyzdoben adventními věnci a i dalšími vánočními dekoracemi. Pro kluky pak byl úžasným zážitkem ohňostroj a obrovský adventní strom. Moc děkujeme vedení obce za pozvání,“ dodala zástupkyně ředitele Boni pueri Hana Musílková.

Sloupenský zámek byl vybudován na místě staršího zámeckého objektu po polovině 18. století za opata Benna I. Löbla jako benediktinská rezidence, která sloužila břevnovsko-broumovskému klášteru. Zámek patřil až do roku 1948 benediktýnům. Po roce 1948 už stavba jen chátrala. Dnes zámek vlastní obec. sloupno 45 malý sloupno 18 malý sloupno 13 malý sloupno 8 malý sloupno 38 malý sloupno 36 malý sloupno 35 malý sloupno 32 malý sloupno 31 malý sloupno 30 malý sloupno 27 malý sloupno 26 malý sloupno 24 malý sloupno 10 malý sloupno 9 malý sloupno 11 malý sloupno 12 malý sloupno 14 malý sloupno 37 malý sloupno 15 malý sloupno 16 malý sloupno 17 malý sloupno 19 malý sloupno 20 malý sloupno 40 malý sloupno 41 malý sloupno 42 malý sloupno 44 malý sloupno 34 malý sloupno 33 malý sloupno 29 malý sloupno 28 malý sloupno 25 malý sloupno 21 malý sloupno 22 malý sloupno 23 malý sloupno 7 malý sloupno 6 malý sloupno 5 malý sloupno 4 malý sloupno 3 malý sloupno 2 malý sloupno 1 malý

Pro větší rozlišení klikněte na fotografii.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI