Aktuality

Přípravná oddělení Boni pueri v Kongresovém centru Aldis

Již tradiční závěrečný galakoncert přípravných oddělení Boni pueri – Pueráčku, Pueri primi i Pueri novi se konal v Kongresovém centru Aldis. Všechna oddělení si připravila krásný nový repertoár, kterým potěšila posluchače. Nejmladší Pueráčci se sbormistryní Hanou Musílkovou za klavírního doprovodu Františka Nováka si koncert doslova užívali, zpívali s velkou chutí a písničky doprovázeli pohybem. Neztratili se ani malí sólisté, kteří dojali především písničkami pro maminky. Pueri primi řízení sbormistryní Marcelou Říčanovou již měli náročnější skladby a i jejich vystoupení bylo odměněno dlouhotrvajícím potleskem. Pueri novi, chlapci, kteří se připravují již na vstup do hlavního sboru, nadchli zajímavými skladbami a potěšili nejen diváky, ale i svoji sbormistryni Hanu Roubalovou.

Role hosta se tentokrát ujal sólista hlavního sboru Matěj Gajdoš, který se chystal na své další natáčení ve studiu České televize pro korejskou filmovou produkci. Píseň Sen kovbojů, známou z kulturního seriálu Zdivočelá země, zazpíval perfektně, sál bouřil a volal bravo! Stejnou skladbu pak Boni pueri natočili i v angličtině a korejštině a bude součástí jejich následujících zahraničních turné.

Letní galakoncert patřil k dalším velkým koncertům pro hradecké publikum. Byl uspořádán s podporou Města Hradec Králové.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI