Aktuality

Requiem 2014 v podání Boni pueri označeno za událost roku!

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání ředitele mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae k provedení síla soudobého hudebního skladatele Aleše Březiny Requiem 2014. Koncert, který se konal v nádherném prostoru Porta coeli v Předklášteří u Tišnova, byl připomínkou 100. výročí začátku 1. světové války.  Dirigent Marek Štryncl pozval ke spolupráci dva vynikající sólisty – Ivu Bittovou a Vojtěcha Dyka. Koncert, který byl do posledního místa vyprodaný a který provázely obrovské ovace, byl označen hudebním portálem Brno město hudby označen „Událostí roku 2014“.

„Festival Concentus Moraviae – návštívil jsem cca deset koncertů a skutečně si nevybavuju, který byl lepší. Měl jsem už 9. června v Porta coeli v Předklášteří u Tišnova hluboký vstupní zážitek do celé krásné akce. Iva Bittová, Vojtěch Dyk, Musica Florea a Boni pueri pod taktovkou Marka Štryncla a Requiem 2014 – pro mne v celém kalendářním roce nejsilnější připomínka tragédie 1. světové války,“ uvedl hudební kritik Boris Klepal.

porta 21

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI