Aktuality

Rok 2019 zahájili Boni pueri slavnostním Novoročním galakoncertem

Slavnostní Novoroční galakoncert všechn oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri patří již k tradičním sborovým akcím. Zcela vyprodaný velký sál Kongresového centra Aldis tleskal nadšeně všem zpěvákům Pueráčku, Pueri primi, Pueri novi, Pueri scholari i oběma koncertním složkám Boni pueri. Slovem provázel redaktor Českého rozhlasu 2 pan Jiří Holoubek.  Na pódiu se nejen zpívalo, ale i křtilo – tentokrát to bylo zbrusu nové CD pro děti hudební skladatelky Sylvie Bodorové, které Boni pueri natočili s Komorním orchestrem Quattro za řízení dirigenta Marka Štilce.

Nejmladší přípravné oddělení sboru Pueráček za řízení sbormistryně Hany Musílkové a klavírního doprovodu Roberta Fuchse nenechalo nikoho na pochybách, že zpívání dělá klukům opravdu radost.  Zpívali především pro své nejbližší v sále a publikum je odměnilo dlouhotrvajícím potleskem. O něco starší zpěváci z Pueri primi a Pueri novi  představili publiku písničky ze zlatého fondu českých skladatelů. Pueri scholari, nejstarší přípravné oddělení, vybralo pro tuto příležitost písničky, které byly našemu moderátoru velmi dobře známé, má je v repertoáru Spirituál kvintet.

Hlavní sbor si posluchači mohli užít hned několikrát. V úvodu zněla česká a světová klasika, v polovině pak vánoční repertoár, který vozíme do zahraničí. V premiéře se publikum dočkalo i nádherné Alžbětinské serenády v doprovodu klavíristy Roberta Fuchse a harfistky Kateřiny Englichové.

Na koncertě byly přítomny významné osobnosti hudebního i veřejného života. Koncert, který se konal s podporou města Hradec Králové a Kongresového centra Aldis přinesl v samém závěru všem zpěvákům dlouhé ovace ve stoje.

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2020Český chlapecký sbor BONI PUERI