Aktuality

Sen se stal skutečností! Od září otevírají Boni pueri svoji novou samostatnou budovu v centru Hradce Králové

Datum 16. srpen 2013 se nesmazatelně zapíše do historie Českého chlapeckého sboru Boni pueri.
Tento den byla úspěšně zkolaudována opravená historická vila v centru Hradce Králové, která bude od září sloužit zpěvákům Boni pueri. Po třiceti letech své činnosti tak sbor působí v krásných samostatných prostorách, které výborně vyhovují umělecké činnosti tělesa. Město Hradec Králové pronajalo Boni pueri budovu na plných padesát let.
„Interiér budovy je zcela nový a splňuje náročná kritéria prostorová i hygienická, která jsou právě pro školy předepsána. Dnes máme prostory zhruba čtyřikrát větší, pro chlapce jsou připraveny a zařízeny učebny pro sólový i sborový zpěv, pěknými místnostmi se mohou pyšnit instrumentalisté, své místo má i sborový archiv, sborovna, technické zázemí i celý sekretariát sboru s prostornou ředitelnou.
Velkorysý prostor umožňuje kromě zpěvu i hojněji výuku na hudební nástroje – klavír, varhany, klávesy, basovou kytaru, elektrickou kytaru, bicí nebo flétnu. Zájemci se mohou hlásit na bonipueri@bonipueri.cz,“
říká zástupkyně ředitele Hana Musílková.
„Děkujeme všem, kteří nám pomáhali a zasloužili se o to, že naši kluci budou mít ke své práci a rozvíjení svého zájmu a talentu tak pěkné podmínky. Naše Vila Boni pueri je v krásném místě, lepší jsme si nemohli přát. To místo má opravdu genius loci. Když to zjistily naše zastupující agentury ve světě, byly prostě nadšeny. Institucionální rámec – v našem případě škola – a vlastní budova znamenají pro ně vždy jistotu a serióznost,“ říká ředitel Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavel Horák.
Projekt „Zlatá cihla Boni pueri“, který u příležitosti 30. výročí sboru vznikl, má pomoci s financováním stavebních úprav ve vile, které plně leží na umělecké škole. Zájemci si mohou zakoupit pískovcovou cihlu za 3000 Kč, jejich jméno bude do ní vytesáno a bude navždy zdobit halu u vchodu do hlavní zkušebny! Každá cihla se stane symbolem nové etapy Českého chlapeckého sboru Boni pueri.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI