Aktuality

Setkání absolventů Boni pueri na první zkoušce bylo nezapomenutelným zážitkem

Český chlapecký sbor Boni pueri připravil pro slavnostní galakoncert ke svému 30. výročí Mši D dur Antonína Dvořáka, kterou provede za řízení dirigenta Marka Štryncla s Filharmonií Hradec Králové.
Poprvé v historii Boni pueri vystoupí na koncertě nejen zpěváci obou koncertních skupin, ale i vybraní nejlepší absolventi sboru z posledních let.
„Když jsme před rokem připravovali naši jubilejní sezónu, rozhodli jsme se, že na pódiu musí zaznít náročné, krásné a pro všechny nové dílo, které bude důstojným připomenutím tří desítek let. Symbolicky jsme připravili koncert 30. května a naším přáním od začátku bylo pozvat 30 nejlepších absolventů, kterých si vážíme, ke společnému provedení díla. Čekalo nás velmi milé překvapení. Oslovili jsme jen vybrané zpěváky, kteří dělali již velká oratorní díla, nechtěli jsme megalomanské oslavy všech cca 3000 zpěváků, kteří prošli někdy Boni pueri, ale komornější a pokornější připomenutí našeho výročí. Ale někteří naši bývalí zpěváci se začali hlásit sami, navzájem si o koncertě dali vědět a během pár týdnů jich byl dvojnásobek, přesně dvakrát 30,“ usmívá se ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Všichni absolventi, kteří potvrdili svoji účast, byli v Boni pueri vřele vítáni. Na první společné nedělní zkoušce, kterou vedl vynikající dirigent a dnes již také sbormistr Boni pueri Marek Štryncl, byla skvělá atmosféra a bylo vidět, že odrostlí „Boni pueri“ nic ze svého pěveckého umění nezapomněli. Byli opravdu výborní.
„Je to neskutečný zvuk, který se postupně ještě spojí, zní to bezvadně. Jsem úplně nadšený a moc se na společný koncert těším. Potkal jsem zde i profesionální muzikanty, to mě samozřejmě taky zajímá a je to pro mne inspirativní. Škoda, že takovéto skvělé těleso v tomto obsazení je jen pro tuto hudební příležitost,“ řekl po zkoušce Marek Štryncl.
Během pauzy se dostalo i na milé a veselé vzpomínky z koncertů a turné. Všichni bývalí zpěváci si se zájmem prohlíželi fotografie a mnozí se na nich s nadšením nacházeli.
„Věřím, že pro nás všechny to byla neděle plná krásných emocí a hudby. S těmito mladými, a dnes úspěšnými muži, jsem strávil mnoho hodin na zkouškách i turné a dokonale jsme se poznali a mnoho toho prožili. Některé zážitky jsou skutečně nezapomenutelné a měl jsem velkou radost, že jsme si je po mnoha letech mohli aspoň s těmito kluky společně v tak pěkné atmosféře připomenout. Věřím, že další uvidím pak jako naše posluchače v sálu na tomto koncertu, pořádaném Filharmonií HK, či na našem samostatném koncertě, který pořádáme my sami pak 9. června taktéž ve Filharmonii i se všemi přípravnými odděleními pro rodiče našich kluků a pro naše přátele,“ dodal Pavel Horák.
Někteří z bývalých zpěváků přislíbili účast v sále jako diváci, kam přijdou své kamarády z doby dětství aspoň podpořit.
Po koncertě je pro absolventy, kteří písemně potvrdili svoji účast, připravena uzavřená afterparty pro ně, chlapce z Boni pueri a jejich doprovod.

> Fotografie ze společné zkoušky

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16) picture (17)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI