Aktuality

Sopranista Boni pueri ve Vánoční kantátě v Katedrále sv. Ducha

Na druhý svátek vánoční zněla Katedrálou sv. Ducha na Velkém náměstí v Hradci Králové Missa pastoralis F. X. Brixiho a Vánoční kantáta Luboše Fišera. Právě pro tuto skladbu vybral pro chlapecké sólo  regenschori Josef Zadina sopranistu Českého chlapeckého sboru Boni pueri Vojtěcha Krejsu, který se před několika hodinami před samotným koncertem vrátil z turné po Jižní Koreji.   V Kantátě účinkoval také katedrální sbor Cantores Gradecenses, Komorní sbor Severočeského filharmonického sboru Česká Lípa a Harmonie východočeských filharmoniků, slovem koncert doprovodila paní Milada Fejtková.

„Pozvání pro našeho sopranistu přišlo těsně před naším odletem z Jižní Koreje. S regenschori a dirigentem panem Josefem Zadinou jsme se potkali již mnohokrát při hezkých hudebních projektech. Jsme rádi, že Boni pueri mohli být díky jeho pozvání při svátečním dni právě v hradecké katedrále,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Boni pueri však měli na koncertě zastoupení hned dvojí. Za varhany tentokrát usedl také výborný varhaník a klavírista, student Univerzity Hradec Králové a především sbormistr přípravných oddělení Boni pueri František Novák.

katedrála sv. ducha 2 katedrála sv. ducha 1 malý katedrála sv. ducha 4 katedrála sv. ducha 3

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI