Aktuality

Standing ovation provázel Boni pueri i při posledním koncertě jubilejní 30. sezóny

Poslední koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri zněl v krásných prostorách Rudolfovy galerie na Pražském hradě.
Bohatá koncertní sezóna sboru přinesla na 40 koncertů v Čechách a 20 v zahraničí. Tentokrát Boni pueri vycestovali do Jižní Koreje, Polska, Litvy a Ruska a strávili zde plných 6 týdnů.
V Rudolfově galerii, která byla vybudována na konci 16. století pro uložení rozsáhlých sbírek obrazů, uměleckých předmětů a rarit císaře Rudolfa II., zpívali „dobří chlapci“ pro manažery největších světových firem. Na přání pořadatelů zněla díla klasiků i oblíbený výběr ze světových muzikálů, které doplnil nový koncertní kostým připravený právě pro turné do Jižní Koreje. Nadšení posluchači bouřlivě aplaudovali a tak se ani poslední koncert sezóny, který řídil Pavel Horák za klavírního doprovodu Jitky Fowler Fraňkové neobešel bez standing ovation.
„Pozvání na koncert do krásných prostor Pražského hradu nikdy neodmítneme. Je to opravdu architektonický skvost a nás k Chrámu sv. Víta váže i historie našeho chlapeckého sboru. Koncertní sezóna byla opravdu bohatá a máme z toho pochopitelně radost,“ říká ředitel Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavel Horák, který se také sešel v prostorách Hradu na pracovním obědě s vynikajícím dirigentem a od roku 2010 i sbormistrem Boni pueri Markem Štrynclem a hudebním skladatelem Robertem Jíšou. Právě s nimi chystají Boni pueri unikátní sérii multimediálních 3D akustických koncertů, které spojí duchovní, ambientní a elektroakustické hudbu s experimentálními vizuálními prvky.
Děkujeme všem zpěvákům Českého chlapeckého sboru Boni pueri za skvělé výkony během celého koncertního roku a přejeme jim nejen hezké prázdniny, ale i nové krásné prostory ve Vile Boni pueri, které je od září čekají!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI