Aktuality

Svatováclavské slavnosti v Klatovech s Boni pueri

Vyvrcholením Svatováclavských slavností v Klatovech byl koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri, který se konal v Jezuitském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.
Na přání pořadatelů byl připraven repertoár českých a světových klasiků a také svatováclavský chorál, prostá modlitba ke sv. Václavu, vévodovi a patronovi české země, aby se přimluvil za svůj národ u Boha, pomohl mu od příkoří a zajistil mu spasení. Kostel, který byl zcela zaplněn, tleskal několikrát zpěvákům ve stoje. Chlapcům poděkovala také ředitelka kulturního střediska Ing. Věra Schmidová.
„Pozvání z Klatov přišlo již v loňském roce, ale v té době jsme měli již smluven koncert pro prezidenta České republiky. Jsme moc rádi, že jsme se s klatovským publikem mohli potkat,navíc ještě v tento sváteční den,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Jezuitský chrám je 49 metrů dlouhý a 28 metrů široký, výška hlavní lodi je 23,4 metru. Zajímavostí je jistě i skutečnost, že pod kostelem jsou rozsáhlé katakomby.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI