Aktuality

Tmavomodrý večer přinesl dárky dětem

Středeční podvečer patřil v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí Tmavomodrému večeru, který pořádal Rotary klub Hradec Králové. Benefiční koncert se konal již po osmé a jeho výtěžek byl věnován Mateřské škole Lentilka, kterou navštěvují děti s vadami zraku.
Do kostela našlo cestu více než 700 lidí, aby si poslechli Český chlapecký sbor Boni pueri, který tentokrát vystoupil se sólistkou Národního divadla Andreou Kalivodovou za doprovodu orchestru Quattro dirigenta Marka Štilce. Svůj samostatný vstup měl i nadějný čtrnáctiletý hradecký klavírista, vítěz mnoha mezinárodních soutěží, Matyáš Novák, pro kterého s radostí připravila svůj krásný klavír firma Petrof.
Slavnostním večerem provázel Ing. David Kafka. Díky umělcům a štědrým sponzorům mohl prezident Rotary klubu Ing. Jaroslav Kovařík a ředitel Nadačního fondu Rotary klubu Ing. Bořek Málek předat ředitelce mateřské školy šek na úctyhodných 90 000 Kč. Koncertu se zúčastnili i významní představitelé města, Univerzity Hradec Králové, ředitelé škol či zástupci úspěšných firem. Slovo patřilo i rektoru kostela Janu Linhartovi.
Během večera zazněla také krásná melodie Césara Francka Panis Angelicus a v přídavku nebylo možné opomenout ani árii z Bizetovy opery Carmen v podání Andrey Kalivodové a Boni pueri. Výkon všech účinkujících byl odměněn dlouhotrvajícím potleskem vestoje.
„Benefiční koncerty jsou již pevně zařazeny v našem dramaturgickém plánu a ani dnes jsme nemohli stát stranou. Naši chlapci svým zpěvem pomáhají nejen ve svém domovském Hradci Králové, ale i v dalších krajích a dokonce za oceánem,“ říká s hrdostí ředitel Boni pueri a člen Rotary klubu dr. Pavel Horák.
Boni pueri byli totiž před třemi lety prvními v celé České republice, kteří připravili ihned po ničivé vlně tsunami v Japonsku benefiční koncert na podporu postižených oblastí. Symbolicky se stal koncertním místem opět kostel Nanebevzetí Panny Marie a významnou částkou tehdy přispěl i Rotary klub. Kromě finanční částky, která za oceán putovala, připravili Japonci záznam koncertu Boni pueri, který poté ještě dlouho vysílali v evakuačních centrech jako připomínku, že svět na jejich zemi nezapomněl. Už za měsíc se po třech letech Boni pueri vracejí do své milované země znovu. Tentokrát, poprvé v historii, vycestují hned dvě koncertní skupiny najednou.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI