Aktuality

V Boni pueri se konaly přehrávky, poté se rozdávalo vysvědčení

Přehrávky patří již neodmyslitelně ke konci školního roku. V BONI PUERI – základní umělecké škole se chlapci vzdělávají především v oboru sólový a sborový zpěv. Hra na hudební nástroje jim ale pomáhá ve studiu a proto někteří chlapci docházejí na hru na klavír, klávesové nástroje, flétnu, klarinet, basovou kytaru, bicí či housle. Během veřejných přehrávek mohli jejich výkon sledovat nejen učitelé, ale také rodiče, prarodiče, známí či sourozenci. Všichni učitelé byli s výkony kluků spokojeni.

„Z letošních přehrávek jsme měli opravdu velkou radost. Kluci předvedli velmi dobré výkony, vše probíhalo v klidné a uvolněné atmosféře. Zvláštní poděkování si zaslouží učitelé začínajících žáků, spolu s kluky odvedli opravdu velký kus práce,“ řekla zástupkyně ředitele  Hana Musílková.

Poslední červnový týden pak patřil v umělecké škole  BONI PUERI předávání vysvědčení. Nejmladší přípravná oddělení Pueráček a Pueri primi převzaly z rukou ředitele školy dr. Pavla Horáka a svých sbormistryň Mgr. Hany Musílkové a Mgr. Marcely Říčanové ocenění za celoroční práci. Kluci měli z pěkného vysvědčení radost. Mnozí z nich se pyšnili dokonce i vysvědčením za hru na hudební nástroj. Starší chlapci Pueri novi převzali vysvědčení na slavnostní hodině od sbormistryně Mgr. Hany Roubalové a klavíristy Františka Nováka. Školní rok pro chlapce z hlavních koncertních skupin skončil sice dle legislativy 30. června, ale je čekalo ještě jedno slavnostní vystoupení hned na začátku prázdnin. V sobotu 2. července vystoupili za řízení Pavla Horáka při mši svaté za mír v Katedrále sv. Ducha u příležitosti připomínky 150. výročí bitvy u Hradce Králové. V podání Boni pueri zazněly obě sloky české hymny, rakouská hymna a v samém závěru pak Svatováclavský chorál.

Přestože po mnoho let chlapci prázdninové měsíce trávili doma, v  letošním roce odlétají již v polovině srpna na velké letní turné po Číně. Čekají je ty nejlepší sály celé země, mj. Velké Národní divaldo v Pekingu, nebo Shanghai Oriental Art Center.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI