Aktuality

Vánoční zpívání Boni pueri rozsvítilo světlo v srdcích posluchačů

Na třetí adventní neděli připravila přípravná oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri Vánoční zpívání. Hudební klub v Springfield v Hradci Králové se stal na dvě hodiny koncertním sálem, který do posledního místečka zaplnili rodiče chlapců a přátelé sboru.
Společnými písněmi provedl sbor dirigent a sbormistr Boni pueri Marek Štryncl, pod jehož taktovkou kluci provedli jímavé Vánoční slow. Roztomilí Pueráčci vystoupili se svým pásmem zimních písniček a za řízení své sbormistryně Hany Musílkové a klavíristky Terezy Špulákové dokázali, že za dva měsíce se toho naučili opravdu hodně. Jejich výkon odměnili posluchači dlouhotrvajícím potleskem a úsměvy, které malí zpěváčci a jejich bezprostřednost vykouzlili na jejich tvářích.
Pueri Novi, které vede sbormistryně Marcela Říčanová, připravili vánoční písně i směs krkonošských koled. Velký úspěch jim přinesla píseň O splašené lyži a také Nechte lásku kvést, které doprovodila na klavír Miram Puklová a na flétnu paní učitelka Markéta Fadrná.
Bonifanti, kteří mají z přípravných oddělení nejvíce koncertních zkušeností, doplnili kluky z Pueráčku a Pueri Novi náročným repertoárem a byli také odměněni zaslouženým dlouhotrvajícím potleskem.
Překvapením bylo vystoupení učitelů klavírní hry Terezy Špulákové a Ondřeje Hromádka, kteří čtyřručně za doprovodu bubeníka Tadeáše Macla provedli ve vlastních aranžích skladby skupiny ABBA. Toto nečekané, ale velmi milé a úchvatné překvapení, stejně jako „dobří chlapci“, posluchače doslova nadchli.
Během koncertu jsme se také spojili s panem ředitelem dr. Pavlem Horákem, který z obrazovky všechny kluky z dalekého Japonska, kde právě koncertují na dvou místech dvě koncertní skupiny,pozdravil a popřál jim krásné Vánoce.
White Christmas, krásnou skladbu Leonarda Cohena Hallelujah a nádhernou skladbu Tichá noc jsme následně vyslechli v podání hlasového poradce Boni pueri Jakuba Kubína. Potlesk vestoje nebral konce a protáhl se až do poslední společné skladby O Vánocích, kterou řídil Marek Štryncl a kterou si všichni se sborem zazpívali. Nadšení posluchači si vytleskali i přídavek – nejkrásnější českou koledu Narodil se Kristus Pán. Krásné požehnané Vánoce Vám všem!

> Fotografie z koncertu

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16) picture (17) picture (18) picture (19) picture (20) picture (21) picture (22) picture (23) picture (24) picture (25) picture (26) picture (27) picture (28) picture (29) picture (30) picture (31) picture (32) picture (33) picture (34) picture (35)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI