Aktuality

Ve Španělském sále Pražského hradu zněly hlasy Boni pueri

španělský sál

Český chlapecký sbor Boni pueri byl včera večer hlavním hostem slavnostního galakoncertu ve Španělském sále Pražského hradu.  Do Prahy se sjeli zahraniční manažeři, aby se účastnili mezinárodní konference. Velkolepý Španělský sál, Rudolfova galerie i některé další prostory byly vybudovány na přání Rudolfa II. v letech 1602 – 1606 k uložení jeho uměleckých sbírek a připravil posluchačům i krásný vizuální zážitek. Boni pueri řídil sbormistr Pavel Horák, na klavír doprovázel Robert Fuchs.

„Ve Španělském sále zpíváme několikrát do roka a vždy je to pro nás vždy svátkem. Hradní prostory jsou úchvatné a proto se pokaždé věnujeme i tomu, aby kluci nejen zpívali, ale poznávali i českou historii. Mají možnost vše vidět na vlastní oči, a to se pochopitelně cení,“ říká zástupkyně ředitele Boni pueri Hana Musílková.

Posluchači ocenili výkon zpěváků ovacemi ve stoje a výkřiky bravo! Po koncertě pak v Rothmayerově sále čekali na kluky fanoušci, kteří jim ještě osobně přišli poděkovat.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI