Aktuality

Zcela zaplněný sál KC Aldis tleskal nadšeně Boni pueri!

Vánoční galakoncert všech oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri, který se konal ve Velkém sále Kongresového centra Aldis, se setkal u posluchačů s ohromným ohlasem.  Koncertem provázel úspěšný český moderátor Tomáš Matuška. Hned v úvodu se představily obě koncertní skupiny Boni pueri za řízení ředitele sboru Pavla Horáka a klavírního doprovodu Roberta Fuchse s populárními skladbami White Christmas a Winter Wordeland.

Čtyřicítka chlapců 1. a 2. ročníků – Pueri Novi – nacvičila se sbormistryní Marcelou Říčanovou pásmo méně známých českých koled, které za klavírního doprovodu doplnila vánočními písněmi. Jejich výkon byl odměněm dlouhotrvajícím potleskem. Tradičně nejroztomilejší bylo nejmladší přípravné oddělení Pueráček, které tvoří kluci tří až pětiletí. Za řízení sbormistryně Hany Musílkové a klavírního doprovodu Terezy Špulákové nenechali nikoho na pochybách, že z nich rostou dobří zpěváci, vystoupili jistě a dokázali vyloudit úsměvy na tvářích posluchačů. Sólistka Casey doslova zazářil v písni Hajánková.

Bonifantes, nejstarší přípravné oddělení již nacvičilo složitější repertoár. Nejšikovnější z chlapců již postoupí brzy do hlavního sboru. Sbormistr Jaroslav Šlais připravil pásmo Koleda od Karla Steckera. Na klavír skvěle doprovázela Tereza Špuláková. Bonifanti dokázali, že si místo v hlavním sboru opravdu zaslouží.

Velkým překvapením byla i ukázka nového repertoáru, kterou Boni pueri připravili na své následné turné do Jižní Koreje.  Hudbu z nejznámějších světových filmů upravil Vladimír Popelka. Nechyběly ani nápadité rekvizity. Výkon chlapců byl odměněm dlouhotrvajícím nadšeným potleskem.

„Věříme, že se bude nový repertoár i s choreografií v Jižní Koreji líbit. Bylo to také přání korejských pořadatelů, zpíváme mj. také nejznámější korejské skladby, pochopitelně vše v originále,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák.

„Máme velkou radost, že jsme po několika letech mohli na Vánočním galakoncertě přivítat opět koncertní skupiny. Jsou totiž zpravidla v tento čas na zahraničním turné, jen loni např. odcestovala jedna ze sestav již 25.  listopadu  a druhá čtrnáct dní poté. Štědrý den trávilo v zahraničí na padesát našich kluků,“ dodala zástupkyně ředitele Hana Musílková.

Součástí koncertu byl i slavnostní křest nového CD, které Boni pueri natočili s pardubickými filharmoniky na konci prázdnin. Kmotry se stali paní ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová, hudební skladatel Robert Jíša a ředitel KC Aldis Tomáš Faltus. Spolu s nimi pokřtili CD i ředitel Boni pueri Pavel Horák a sbormistr Jaroslav Šlais. O CD byl o přestávce velký zájem a mnoho posluchačů si tak odnášelo domů krásný vánoční dárek.

Závěr patřil opět všem chlapcům Českého chlapeckého sboru Boni pueri – vyšla hvězda Betlémská, Pueráčci v roli pastýřů zvěstovali tuto novinu a spolu s celým sálem zazněla nejkrásnější vánoční píseň  Narodil se Kristus Pán. Koncert více než dvou stovek „dobrých chlapců“  provázely ohromné ovace.

aldis 49aldis 47aldis 46aldis 40aldis 39aldis 37aldis 35aldis 32aldis 31aldis 30aldis 27aldis 23aldis 20aldis 19aldis 18aldis 14aldis 12aldis 8 aldis 48 aldis 45 aldis 44 aldis 41 aldis 38 aldis 36 aldis 34 aldis 33 aldis 29 aldis 28 aldis 26 aldis 25 aldis 24 aldis 22 aldis 21 aldis 17 aldis 16 aldis 15 aldis 13 aldis 11 aldis 10 aldis 9 aldis 7 aldis 6 aldis 5 aldis 4 aldis 3 aldis 2 aldis 1

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI