Aktuality

Boni pueri chystají na prosinec světovou premiéru Vánoční kantáty L. Koželuha!

Několikaletý mezinárodní projekt Češi ve Vídni pokračuje! Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání k provedení Vánoční kantáty Leopolda Koželuha. Koncert se bude konat v rámci festivalu Novákova a Tomáškova Skuteč a zpěváky doprovodí Komorní filharmonie Pardubice.

Půjde o světovou premiéru a moc se na ni všichni těšíme! Dílo provedou Boni pueri s Komorní filharmonií Pardubice a předními sólisty, Michaelou Šrůmovou, Petrem Nekorancem a Jiřím Rajnišem,“ říká duchovní otec celého prestižního projektu prof. Jiří Štilec, který Kantátu objevil.

„S Komorní filharmonií Pardubice spolupracujeme již mnoho let, dokonce jsme společně absolvovali i krásné koncerty v Šanghaji, kam byli Boni pueri pozváni u příležitosti státních návštěv. Moc se těšíme na sólisty, se kterými jsme se na pódiu ještě nepotkali. Věříme, že jejich mezinárodní zkušenosti a profesionalita budou pro naše kluky další velkou inspirací,“ dodává ředitel Boni pueri dr. Pavel Horák.

Koncert, který se koná 20. prosince, bude řídit přední český dirigent a hlavní sbormistr Boni pueri Marek Štilec.


Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2022Český chlapecký sbor BONI PUERI